Olejek rycynowy na ratunek!

pielęgnacja olejkiem rycynowym

Czarny olejek rycynowy – co to właściwie jest oraz czym się różni od zwykłego olejku rycynowego, jaki możemy dostać w każdej aptece? Czy jego właściwości są na tyle korzystniejsze, iż jest sens właśnie w niego lokować?

Olejek rycynowy ma bardzo dużo zastosowań w pielęgnacji. W pierwszej kolejności używany jest do wzmacniania a także pielęgnacji włosów. Prócz tego niejednokrotnie jest też stosowany między innymi do twarzy a także rzęs.

Co w takim przypadku odznacza czarny olejek rycynowy i z jakiej przyczyny zakupić olejek Black Castor Oil?

Przede wszystkim na korzyść jamajskiego oleju rycynowego przemawia metoda jego produkowania. Jest on mniej groźny dla skóry jak też nie zamyka porów, co ma duże znaczenie przy pielęgnacji włosów a także twarzy. Po drugie jest to produkt w 100 procentach naturalny. Po trzecie można go używać do każdego rodzaju włosów.

W jaki sposób używać jamajski olej rycynowy na włosy?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o systematyczności ze względu na fakt bez tego możemy nie uzyskać planowanych rezultatów albo będziemy potrzebowali na to dużo więcej czasu. W necie można odnaleźć mnóstwo pomysłów uzytkowania tego rodzaju kosmetyków. Naszym zdaniem najlepsze jest używanie czarnego olejku rycynowego na włosy trzy razy w tygodniu na noc. Rano po wstaniu trzeba starannie zlikwidować substancję. Olej trzeba nałożyć zarówno na skórę głowy, jak i na same włosy.

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy

Olej ten idealnie sprawdza się również w przypadku brwi oraz rzęs. W wypadku rzęs trzeba uważać aby olejek nie przedostał się do oczu! Na rzęsy preparat najlepiej nakładać czyściutką szczoteczką od tuszu. Uzytkować dwa-trzy razy w tygodniu, by po paru tygodniach dostrzeć satysfakcjonujące efekty. Jeżeli chodzi o brwi to systematyczność stosowania jest podobna. najlepiej nałożyć patyczkiem do uszu i następnie dokładnie rozprowadzić niedużą szczoteczką. Rano usunąć.