Odszkodowanie za smog

W ostatnich dniach regularnie pisze się o smogu, o jego szkodliwości dla naszego zdrowia, cały czas pisze się wiadomości w internecie na jego temat. Będąc szczerym mamy z nim szansę, mamy szansę np.: pozwać miasto za pobrudzony budynek, szczególnie jego zepsutą fasadę. Co intrygujące, mamy możliwość również dopominać się oddania opłaty klimatycznej, co potwierdza przyjazny prawnik online.

Jednakże w priorytetowej kwestii którą jest ludzie zdrowie, pozew do sądu nie będzie możliwy z porażająco prostej przyczyny – nader niełatwo jest udokumentować, że zadymione powietrze miało zły wpływ na zdrowie, że źródłem określonej dolegliwości jest smog. Wspomnianą chorobę mogły wywołać odmienne czynniki, tego rodzaju jak palenie fajek, dieta, nieprawidłowy tryb życia. W efekcie tego też tego typu pisma nie docierają do sądów, myśląc o dowodach jest to szczerze mówiąc niemożliwe. Sprawę tą może zmienić wyłącznie przeróbka norm prawnych, a oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę ustawodawca z kłopotem smogu po dzień dzisiejszy nie potrafi dać sobie rady.

Można spróbować domagać się ochrony dóbr prywatnych tego rodzaju jak możliwość spacerowania na dworze oraz realizowania treningów, systematyczny trening biegaczy regularnie jest niemożliwy przez złą jakość powietrza. W tym przypadku zabieganie o należne odszkodowanie jest realne.

Istnieje sposobność, że po jednym korzystnym rozpatrzeniu sprawy przez sąd odnośnie odszkodowania za smog rzuci się masa pozwów o takim charakterze.