Sufity napinane a sufity podwieszane

Sufity napinane w dniu dzisiejszym to nowinka na rynku budowlanym. Jest to ciekawa odmiana dla sufitów podwieszanych, produkowanych z karton – gipsu. Tak czy inaczej obydwa rozwiązania mają swe minusy jak i zalety. Sufit podwieszany daje szansę aby utrzymać w pełni gładką konstrukcję sufitu. Skutecznie maskuje wszystkie zabrudzenia a także elementy instalacji elektrycznej. Pozwalają obniżyć wysokość pokoju.

Instalacja sufitu podwieszanego wiąże się jednakowoż z przymusem przeprowadzenia bardziej skomplikowanych prac. W pierwszej kolejności wykonuje się specjalny stelaż, który będzie podtrzymywał płyty a w kolejnych krokach miejsce ma montaż.Kończąc montaż trzeba wypełnić luki między częściami sufitu. To świetny sposób na zmniejszenie głosów docierających do pomieszczenia z piętra. To wada, ale instalowanie sufitu z karton-gipsu łączy się z potrzebą wyniesienia wszelkich rzeczy z pomieszczenia. W trakcie montażu i wycinania płyt bardzo się bałagani. Od tego typu kłopotu wyzwala nas sufit napinany. Jest to wiążąca się z większymi kosztami opcja dla sufitów podwieszanych.

Zastosowanie sufitów napinany jest niesamowicie szerokie, można pozyskać dużo opcji aranżacyjnych. Jeżeli pomieszczenie nie jest zanadto wysokie warto pomyśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego lustrzane odbicie. To nie najgorszy pomysł na optyczne podniesienie niskiego biura. Z drugiej strony wielce atrakcyjny efekt da się dostać gdy postawimy na sufity napinane z innowacyjnym podświetleniem lampkami LED. Niebywale interesująco przedstawia się również sposobność zrobienia indywidualnego nadruku na sufit napinany. W takim celu należy sięgnąć po fotografię czy też ulubioną grafikę. U producentów można znaleźć też sufity 3D. Dla detalicznych Klientów jednakże jest to dość drogie przedsięwzięcie. Sufity napinane 3D doświadczyć można raczej w klubach muzycznych czy też innego typu rozrywkowych lokalach. Zamontowanie takiego sufitu trwa tylko moment. Tak jak w przypadku sufitu podwieszanego, tak i przy suficie napinanym da się ulepszyć wyciszenie lokalu. Dzięki temu najmniejsze dźwięki nie miały możliwości do nas trafiać.

W chwili obecnej proponowane na rynku sufity napinane mogą mieć preferowany przez Klienta kształt np. trójkąta. Trzeba tylko uruchomić własną pomysłowość. Jak już mówiłem dużym minusem sufitów napinanych jest ich wartość. Wynosi ona nawet koło 160 zł za m kw..