Atuty sufitów napinanych

Sufity napinane to żadna nowość w urządzaniu wnętrz. Warto jednak zaznaczyć, że na początku montowano je przede wszystkim przy urządzaniu wnętrza basenów oraz sal biznesowych. Na dzień dzisiejszy opisywana technologia jest bardziej powszechna i znacznie dostępniejsza kosztowo. Zastosowanie powłok napinanych jest prawdę mówiąc rozmaite – mogą być wieszane na prawdę w każdym miejscu, zaczynając od naszej łazienki, a na wielkich obiektach użyteczności publicznej kończąc. Powłoka napinana ma szansę też odgrywać rolę ekranu.

Sufit napinany to lepszy gatunek sufitów podwieszanych, z tą tylko rozbieżnością, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili mocowanych po obwodzie sufitu pod stropem jak i membrany, która jest położona pomiędzy nimi. Zaletą sufitu napinanego w porównaniu do normalnego sufitu podwieszanego jest w gruncie rzeczy całkowita dowolność projektowania. Mamy sposobność kreować niebywale dużO różnorodnych struktur: łukowych, wielopoziomowych. Zgranie ich z kombinacją barw i świateł zapewnia nam unikalny skutek. Inną dominacją wymienionych sufitów jest sposobność doboru mówiąc szczerze każdego koloru i jego typu: błysk/mat. Sufity takie bardzo ładnie maskują wszystkie nieładne bruzdy, a takie z powierzchnią na błysk (nazywane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie poszerzyć nasze pomieszczenie. Są to również sufity niebywale wytrzymałe na różnego rodzaju odkształcenia, wstrząsy.

Montaż sufitu napinanego to rzeczywista przyjemność – jest czyściutki i bardzo prędki, bo zajmuje niewiele godzin (zazwyczaj od 3 do 8 h). Cały zabieg możemy przeprowadzić nawet bez przymusu opróżniania mebli i sprzętów z naszego pomieszczenia. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i instalację sufitu napinanego zlećmy obeznanej załodze. W trakcie układania sufitu niezwykle ważne jest, aby postarać się również o jego dobre oświetlenie. Mamy możliwość zainstalować na przykład paski LED zmienno-kolorowe. Tego rodzaju sufit z cała gwarancją uczyni nasz pokój nowoczesnym oraz efektownym.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego konserwacja polega jedynie na lekkim czyszczeniu.