Pranie, zacznij robić je prawidłowo

kolorowe pranie

Pranie wprawdzie zdaje się być pracą okropnie nieskomplikowaną, wielu ludziom może stwarzać niezły problem. Nowoczesne sprzęty piorące posiadają programy opisane w niezwykle jasny sposób, ale, co jeżeli nasza pralka nie posiada tego typu usprawnień? Oto trochę sugestii, jakie warto wziąć pod uwagę!

1. Sortowanie prania

Istotne, aby nie ładować wszystkich ciuchów jednocześnie do pralki. Sortujemy pranie po barwach jak też materiałach, z których są zrobione. Jeśli chodzi o barwy to pranie warto posegregować na białe, ciemne a także kolorowe. Należyta selekcja barw umożliwi uniknięcie zafarbowania ubrań. Nie każde tworzywo toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej odczytywać metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez wytwórcę. W odmiennej temperaturze będziemy prali ubrania jeansowe, bawełnę czy poliester.

pranie czarne i kolorowe2. Patrz na metki!

Jak już poprzednio pisaliśmy dobrze jest spojrzeć na wskazówki dotyczące prania umieszczone na metce. Dzięki nim będziemy wiedzieli nie tylko, jaka jest odpowiednia temperatura prania, jednak także czy w ogóle powinniśmy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór dobrej temperatury. Wrażliwe materiały pierzemy w małych temperaturach. Duże zabrudzenia w wysokich. Również czarne pranie powinno się prać w małych temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak szybko swego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, jasne czy też kolorowe? W zależności od tego, jakie robisz pranie, dobierz właściwy detergent. Dostępnych jest wiele opcji – proszki, kapsułki jak też płyny. Nie zapomnij, by specyfik był dostosowany do koloru prania! Dodatkowo należy również użyć płynu do płukania, jaki nada praniu świeższy zapach. Możesz też dorzucić do pralki profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wychwytywać pigmenty, jakie ewentualnie mogły by pofarbować inne pranie.

5. Uruchamiamy pranie

Posegregowane ubrania trzeba umieścić w bębnie pralki, dołożyć środki do prania, wybrać stosowny program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki po czym ją włączyć. Prawda, że łatwe?