Jak utrzymać łazienkę bez pleśni i grzybów

łazienka bez pelśni

Jak często wychodząc z łazienki, opuszczali zaparowane wnętrze? Wilgoć znajdowała się na powierzchniach lustrzanych, płytkach a także suficie. Zamykaliśmy drzwi, natomiast po jakimś czasie w różnorodnych miejscach łazienki – szczególnie na suficie – powstawał nieprzyjemny osad – pleśń jak też grzyby. Jak efektywnie je zwalczyć?

Pozbądź się pleśni z łazienki

Bitwa z pleśnią oraz grzybami – szczególnie w toalecie – potrafi być niesamowicie ciężka. Twory te upodobały sobie mokre pomieszczenia bez przewiewu. Często te warunki są spełniane przez naszą toaletę. Świetnie jest, ażeby po kąpieli rozchylić drzwi oraz wywietrzyć mieszkanie. Jeśli posiadamy okno w toalecie, nie zawadzi otwarcie go na jakiś czas. Im częściej będziemy przewietrzać łazienkę, tym niższa szansa na pojawienie się ciemnego osadu. Nie zapomnijmy, że bardziej się opłaca zapobiegać, aniżeli zwalczać. Konfrontacja z pleśnią, może wiązać się często z remontem ogólnym całego mieszkania. Pleśń może wejść niezmiernie głęboko w płaszczyzny, na jakich wystąpiła. Stosujmy artykuły, które nie wchłaniają wilgoci i utrudnią rozwój pleśni. Na ścianach także podłodze rewelacyjnie spiszą się kafelki. Lecz w jaki sposób uchronić sufit? Dobrym wyjściem, będzie sufit napinany w łazience. Wolno go zbudować z materiałów, które nie będą chłonąć wilgotności. Utrzymanie go w nieskazitelności, także jest przyjemniejsze. Urozmaiceniem jest swoboda zaprojektowania sufitu napinanego. Potrafimy na nim ulokować dowolny nadruk, przykładowo widok wieczornego nieba z gwiazdami. Należałoby ponadto używać środków grzybobójczych, które pozwolą nam zmniejszyć do minimum okazję na wyjście pleśni i grzybów w łazience.

| Zainteresował Cię temat sufitów napinanych? Zobacz także: SUFITY NAPINANE DPS – DPS DESIGN

Zadbaj o własne zdrowie

Posiadanie toalety pozbawionej czarnego nalotu w różnych miejscach, jest realne do osiągnięcia. Starczy uważać, aby wilgotność nie pojawiała się w wnętrzu. Użycie właściwych artykułów także jest wartościowe.