Poznaj śląskie miasta dobre do zamieszkania

rynek nieruchomości śląsk

Zastanawiasz się nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były bez wątpienia Katowice – centrum całego śląska. Katowice to bez wątpienia świetna lokalizacja do zamieszkania. Wypada jednak rozpatrzyć także inne miasta. Niemal wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, dzięki czemu masz okazję zakupić nieruchomość po korzystniejszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo interesujących lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku wyśmienicie skomunikowana z Katowicami. Jest to też bardzo dobry wybór dla osób ceniących kulturę. Znajduje się tu między innymi Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest także dobrym miastem pod względem architektonicznym. Jesteśmy w stanie w tym miejscu odnaleźć wiele XIX wiecznych kamienic jak również willi, jakie pomimo, iż w wielu przypadkach wymagają odnowienia, robią wrażenie. By zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż i wynajem, zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajęcia, jak też sprzedaży lokali w Sosnowcu są mniejsze niż średnia cena dla całego śląska. Jest to jeden z motywów, dla których lokale mieszkalne cieszą się w tym regionie tak dużym zainteresowaniem.
Zabytki jak również ośrodki turystyczne, na które trzeba zwrócić uwagę:
– Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni (ul. S. Żeromskiego)
– Dom Ludowy w stylu zakopiańskim
– Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym
– Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Jana Pawła II w Sosnowcu usytuowany na Placu Papieskim w Sosnowcu.
Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie biura RE/MAX Gold.

Zabrze

Chociaż Zabrze jest położone trochę dalej od centrum aglomeracji, sporo ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma bogatą historię, która wpłynęła na jego uformowanie. Jest tutaj wiele zabytkowych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX i XX wieku). Opłaca się zwrócić uwagę w szczególności na:
– Zabudowa kopalni „Guido”
– Osiedle dla robotników spółki „Preussag” w dzielnicy Zaborze
– Gmach Sądu Rejonowego (oraz więzienie) przy ul. 3 Maja 21, wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowany w 1907 r.
– Secesyjna Kamienica pod Orłem przy ul. Dworcowej 9 wzniesiona w 1905 roku
Zabrze oferuje również sporo miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Multikno oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje dużo atrakcji. Jest to wyśmienity wybór dla osób, które nie lubią mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Sprawdź oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.