Odkryj piękno Śląska

Jeżeli szukasz miejsca na krótkie wyjazdy, udaj się na Śląsk. Udaj się na oglądanie wspaniałych zabytków, a dodatkowo niesamowitych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać bogatą historię jednego z najatrakcyjniejszych terenów naszego kraju. Przy okazji skosztuj też nietuzinkowych lokalnych smaków kuchni. Przekonaj się, że panujący stereotyp na temat Śląska już dawno odszedł w zapomnienie. Sprawdź transformacje, jakie zaszły na przestrzeni lat w rejonie, który dalej grupie Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami również hutami.

Które miasta na Śląsku warto objechać

Udając się na Śląsk powinieneś zwiedzić Tychy. Zlokalizujesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. W trakcie wycieczki poznasz historię piwowarstwa, lecz również będziesz mógł zaobserwować jak współcześnie przygotowuje się piwo. Zakosztujesz przy okazji dopiero uważonego piwa. Kolejnym celem wyprawy na twojej liście, powinien być Chorzów i położony tam Park Chorzowski. To jeden z największych zieleńców w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci odpocząć od hałasu miasta także zrelaksować się. W sercu parku usadowione jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie popatrzysz na kosmos z absolutnie odmiennej strony. Będąc w parku, warto również zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny ewentualnie pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ też wizytę w Katowicach – stolicy terenu. Znajdziesz tam istotny dla Śląska, Katowicki Spodek również Muzeum Śląskie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z którego słynie Śląsk, w Zabrzu warto odwiedzić Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najefektowniejszych atrakcji turystycznych Śląska. Będziesz mieć okazje zjechać kolejką 320 metrów pod powierzchnię ziemi. Możesz poczuć się prawie jak górnik podczas wizytowania podziemnych chodników. Po wędrówce, warto odwiedzić jeszcze do najniżej umiejscowionego lokalu w Europie, gdzie zakosztujesz śląskich straw.

Co jeszcze odnajdziesz na Śląsku?

By zapoznać się ze wszystkimi ciekawostkami proponowanymi przez śląskie miasteczka, potrzebowałbyś sporo czasu. Dlatego, należałoby rozważyć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W czasie dwóch dni w 25 miasteczkach rejonu, odbędzie się aż 500 rozmaitych wydarzeń zadedykowanych historii obszaru także technice. Tylko od Ciebie zależy, w jakich będziesz uczestniczyć. Zanim przyjedziesz na śląsk zapoznaj się z ofertą firmy taksówkarskiej – https://katowice-taxi.pl